Kippetje kopen, kop eraf

Na een paar dagen chillen bij Lake Toba. Zijn we nu aan gekomen in Berestagi. In de omgeving zijn er ov

eral boerderijtjes. Er wordt van alles verbouwd. De omgeving bestaat uit vulkanen die honderden jaren geleden ervoor zorgde dat het goed vruchtbaar is geworden.

Hier in Berestagi is het niet zo heet, dus heerlijk om rond te lopen over de markt. Echt zo’n typische Aziatische markt, waarbij je met

je schoenen door de natte zwarte drek loopt. Een smuige combinatie afval van resten groenten en fruit, doden vissen koppen, plastic zakjes, sigaretten peuken en weet ik wel al niet meer. We liepen door de nauwe straatjes gevuld met trotse marktkraamhouders. Er werd van alles verkocht, van schoolspullen tot levende kippen en vissen. Fida geloofde haar ogen niet toen er een tandloze oudere vrouw uit een ijzeren kooi een kip uitzocht. Deze werd vervolgens achter in de donkere kraam met soepele handbewegingen van een stoere Indo ter plekke van z’n kop ontdaan. Gelukkig hebben we de foto’s nog.

We zouden vandaag eigenlijk Gunug Sybajak beklimmen, maar het had de hele nacht keihard geregend en Fida had last van haar teen met lopen, dus besloten we maar een chill dagje te houden. Goede keuze want toen we wakker werden was het goed bewolkt en alles was doordrenkt met vochtig regenwater.

Morgen gaan we naar Bukit Lawang. Daar kunnen we de Urang Oetang zien en een trekking doen. We zullen daar verblijven in een van de guesthouses

in de jungle aan een verkoelende rivier.

We zijn benieuwd!
Het is nog effe kijken hoe we daar gaan komen We kunnen op verschillende manieren. Er is weinig touristisch verkeer, dus we hebben nog geen mini-bus kunnen charteren zoals vanaf Lake Toba naar hier. We zien het vanavond en anders morgenochtend wel.

Maandag vliegen we naar Bada Atjeh vanaf Medan. Dan gaan we naar Pulau Weh, daar gaan we 10 duiken doen en slapen we in een nieuw guesthouse.  We hebben prachtige verhalen gehoord over het duiken, daar kijken we echt naar uit..

Hoe is het in Nederland?

Ohja, als jullie willen bellen of smsen dan kan dat naar: 081 377 4117 33
Als je ons wil bellen moet je op internet even kijken welk nummer ervoor moet. Volgens mij is het +62.
En dan moet je de 0 weg laten van het mobiele nummer.

Nu gaan we weer effe een angkot aanhouden, een van de kleine groene roestige busjes die de hele dag heen en weer rijden langs ons guesthouse.

Selemat Malam! (goedeavond!)

5 Responses

 1. Fida Says:

  Ja.. gelukkig hebben we de foto’s nog.. Misschien dat ik die wel kan bekijken. In real life was het toch wat teveel ;)
  Super veel zin om de jungle in te gaan.

  Liefs, xxx

 2. Niels & Mabel Says:

  Wat zielig zeg, kan me voorstellen Fida dat je je ogen niet kon geloven whaha heftig! arme kip ;-(

  Oh vet naar de aapies..leuk dat jullie in de jungle overnachten..We zijn benieuwd naar de foto’s!!

  Dikke kus van ons voor jullie!!

 3. corrie Says:

  In Nederland is het warm, voor morgen staat er regen en onweer op het programma, maar het blijft warm. Om op de kip zonder kop terug te komen, moet je voorstellen dat ze dat hier op de markt doen.! We zijn ook eigenlijk niets gewend.
  groeten van Corrie

 4. Joke Says:

  Kip is net in de aanbieding bij de Vomar!!
  Dus…morgen een lekker gebraden kippetje met gebakken aardappeltjes en appelmoes!!
  Dikke KUS van Wim en Joke.

 5. Veerle Says:

  Hoi lieverds!
  Wat super allemaal om te lezen, ik zie intussen groen van jaloezie. Ik ben blij dat alles goed gaat. Ik kan niet wachten op alle foto’s en verhalen!
  Hier in Nederland gaat alles helemaal goed :)
  XXX

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.